Erik Varwijk is aan de slag gegaan als CEO bij Avion Group, een Nederlandse bouwer van vliegsimulators in Nieuw-Vennep.
Varwijk is geen onbekende naam in de Nederlandse luchtvaart. Hij werkte 26 jaar bij Air France-KLM, waar hij zijn carrière eindigde als directeur van de vrachtdivisie. Na zijn vertrek bij KLM was Varwijk van 2015 tot 2017 commercieel directeur bij het Britse Virgin Atlantic. Aansluitend was hij onder andere extern adviseur bij Airbus en bij The Boston Consulting Group.
Avion Group wil onder leiding van Varwijk verder groeien in de markt voor vliegsimulators. Airlines maken steeds vaker gebruik van simulators om hun piloten te trainen voor nieuwe types vliegtuigen.
Avion Group, dat circa 25 werknemers telt, wil een plek op de markt veroveren met een nieuwe simulator voor de Airbus A320, een veelgebruikt vliegtuig voor medium haul, verklaarde Varwijk recent tegen het FD. Varwijk heeft zelf ook een klein belang in Avion genomen.